Vieta Doria castle, Dolceacqua city, Italy

MENININKO ASMENUKĖS tema

Ką sako tavo asmenukė apie tave? Ar menininkų asmenukės skiriasi nuo eilinių piliečių autoportretų; Kas jos - meno forma ar kiekvienam prieinama kasdienybės dalis?

Selfie

2013 m. Oxford University Press leidykla paskelbė žodį selfie (asmenukė) anglų kalbos metų žodžiu. Jis pirmą kartą pavartotas 2002 m. Australijoje. Nepakeičiama bendravimo forma tapusi asmenukė – demokratijos išraiška, jas daro įžymybės ir eiliniai žmonės. Net 60 mln. žmonių kasdien save fotografuoja ir kelia į internetą. Selfių plitimas signalizuoja ne tik apie augantį žmonių narcisizmą, pripažinimo siekį ir norą padaryti save labiau matomą, bet ir identiteto krizę, socialinę izoliaciją, kito asmens išstūmimą iš savo aplinkos, vengimą bendrauti (su fotografuojančiu žmogumi), gal net prasidedantį psichologinį sutrikimą, vadinamą selfie sindromu.

89

Kūrėjų

Dalyvio anketa

Projekto

Projekto rengėjams įdomu, koks menininko asmenukės santykis su jo kūryba. Visais laikais dailininkų autoportretuose buvo svarbūs jų tapatybę ir pašaukimą pabrėžiantys profesiniai atributai. Projektas, pristatysiantis menininkų asmenukes su jų kūriniu ar kūrinio fragmentu, sieks išsiaiškinti, ką apie menininkus gali papasakoti jų asmenukės, kaip menininkai save pristato, kokį savo kūrinį renkasi, kaip tas kūrinys atskleidžia menininko asmenybę.


Powered by LuxVirtualis

The 3d artist gallery

Galleria Arte L

© 2017 PAVADINIMAS VILNIUS